Najciekawsze klamki do drzwi balkonowych

Najciekawsze klamki do drzwi balkonowych

h2>Rodzaje klamek do drzwi balkonowych

Klamki balkonowe mogą przyjąć różne formy, jakie są najlepsze? Na czym polegają różnice między poszczególnymi modelami? Jeżeli chodzi o podział klamek balkonowych to pierwszy, jaki można wyróżnić, jest podziałem ze względu na użyty do ich produkcji materiał. W standardowych modelach spotykane są klamki wykonane z tworzywa PCV. Zyskały one popularność wśród konsumentów z powodu ich niskiej ceny. Producenci natomiast, cenią sobie te klamki z powodu mało skomplikowanej produkcji. Materiał PCV charakteryzuje się uniwersalnością, ponieważ w łatwy sposób można zmienić kolor lub kształt takiej klamki. Inne, mniej popularne są klamki aluminiowe. Są rzadziej wybierane przez klientów ponieważ są droższe, jednak materiał z którego są wykonane sprawia, że są wytrzymalsze. Aluminium jest odporne na korozję. W modelach aluminiowych często można też spotkać zamek.

Innym podziałem o którym można wspomnieć jest rodzaj zastosowanego mechanizmu. Dostępne na rynku są klamki dwustronne. Funkcjonują niejako standardowe klamki do drzwi. Można je otworzyć z dwóch stron. Klamki zewnętrzne, stosowane bardzo rzadko ze względu na bezpieczeństwo. Wśród oferowanych modeli wielkim zainteresowaniem cieszą się te w formie gałki, działające na zatrzask. Analogicznie istnieją również klamki wewnętrzne. Są to najpopularniejsze spośród spotykanych klamek balkonowych. Mechanizm zazwyczaj przypomina mechanizm w oknach.

Ciekawe i nietypowe modele klamek do drzwi balkonowych

Bez wątpienia klamka drzwi balkonowych musi spełniać swoją funkcję i najlepiej aby była solidna oraz wytrzymała. Jednak nieczęsto się wspomina, że klamki wcale nie muszą być klasyczne i pospolite. Mogą tworzyć niejako element wystroju, zachwycając swym designem. Stosując odpowiednie kształty i kolory można uzyskać ciekawy element wystroju. Tak na przykład klamki do drzwi przesuwnych charakteryzują się nieco innym kształtem, jeżeli dodatkowo dodany jest do tego kolor pasujący do wnętrza uzyskamy ciekawą kompozycję. Nowoczesne klamki do drzwi balkonowych charakteryzują się nieco surowym stylem, ich krawędzie nie są zaokrąglone. Dominują proste struktury. Kolory zazwyczaj też są surowe. Modnym kolorem wśród tego typu przedmiotów jest kolor czarny, matowy. Jeżeli decydujemy się na montaż klamki umożliwiający otwarcie drzwi jedynie od wewnątrz, warto zaopatrzyć się w uchwyty do drzwi pozwalające je łatwo domknąć, będąc na zewnątrz.

Dodaj komentarz