Czym wyróżniają się rękawice spawalnicze?

Czym wyróżniają się rękawice spawalnicze?

Rękawice spawalnicze należą do najważniejszych elementów wyposażenia ubioru ochronnego pracownika zajmującego się spawaniem, ponieważ mają za zadanie skutecznie chronić skórę rąk i przedramion przed niebezpiecznymi, ciekłymi odpryskami i szkodliwymi substancjami. Jeżeli wybierasz rękawice spawalnicze musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, a mianowicie czy rękawice spełniają wymagane certyfikaty, atesty i normy bezpieczeństwa, a także jakie posiadają oznaczenia i czy należą do klasy A, B lub A/B. 

Czym wyróżniają się rękawice spawalnicze? 

 Takie rękawice muszą zapewniać doskonałą ochronę i wysoki komfort pracy spawaczowi, ponieważ narażony jest na oparzenia, odpryski, ciepło konwekcyjne i promieniowanie UV, które pochodzi od łuku, a także otarcia i skaleczenia. W związku z wysokim ryzykiem poparzenia i wynikłego z tego niebezpieczeństwa dla zdrowia, rękawice spawalnicze wyróżniają się na rynku rękawic ochronnych wysoką odpornością na działanie wysokich temperatur i wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Muszą być wykonane z materiałów trudnopalnych, wyróżniać się długim mankietem chroniącym przedramię i być odporne na przedarcia, przekucia, ścierania i przecięcia. 

Rękawice spawalnicze ochronne - co jeszcze je wyróżnia? 

 To środki ochrony indywidualnej, które uszyte zostały z najwyżej jakości skór licowych kozich i dwoiny bydlęcej. Szwy wykonano niepalną nicią kevlarową, które mogą być dodatkowo wzmocnione bizą. Ponadto muszą być odporne na drobne i duże odpryski ciekłych metali, ciepło kontaktowe, konwekcyjne i promieniowanie cieplne. 
 Zarówno rękawice klasy A, B, jak i A/B to specjalnie skonstruowane środki ochrony indywidualnej, które co prawda różnią się stopniem właściwości ochronnych i przeznaczone są do różnych technik spawania, zróżnicowanych pod względem zręczności - to jednak łączy je jeden znaczący wyróżnik. Są odporne na różne niekorzystne czynniki, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia operatora podczas spawania.

Rękawice spawalnicze wysokiej jakości kupisz tutaj: http://levelsc.pl/rekawice-spawalnicze/

Dodaj komentarz