Akcesoria dachowe - jakie wybrać?

  • Dach
  • 18 kwietnia 2019
  • Przez KK
  • 643
  • 0
Akcesoria dachowe - jakie wybrać?

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych domu. Zazwyczaj jego wyborowi poświęcamy dużo uwagi, ale często zapominamy o tym, że dach to także liczne akcesoria, które mogą zwiększać jego bezpieczeństwo, estetykę czy szczelność.

Wybór akcesoriów do dachu 

Do najpopularniejszy i najbardziej funkcjonalnych dodatków należą:

- płotek przeciwśnieżny - by zapobiec zsuwaniu się i spadaniu śniegu z dachu, co może być niezbezpieczne przy jego większej ilości, dobrze zdecydować się na specjalne płotki przeciwśnieżne. Takie płytki blokują dalszy ruch śnieg. Najlepiej zamontować je tam, gdzie najczęście przechodzą ludzie - czyli nad drzwiami, przy chodniku, ścieżce.

- spinki do dachówek - zabezpieczą Wasz dach przed porywistym, silnym wiatrem. Polecane szczególnie w górach i innych rejonach narażonych stale na takie warunki atmosferyczne

- stopień kominiarski, ława kominiarska - to akcesoria ułatwiające kominiarzom poruszanie się po dachu - zwłaszcza tym oblodzonym w okresie zimowym. By nie zaburzać estetyki dachu, można znaleźć takie stopnie i ławy, które odpowiadają kolorowi dachówek. Ich obecność jest ważnym elementem systemu bezpieczeństwa dachu, bo z pewnością zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i poprawia stabilizację.

- grzebień okapu - jeżeli mieliście kiedyś do czynienia z gniazdami ptaków pod okapem, nie musimy Was przekonywać, że to niezbędny element wyposażenia dachu. Ma za zadanie zapobiegać właśnie gnieżdżeniu się ptaków w tym miejscu.

- haki bezpieczeństwa - kolejny akcesorium kominiarskie, które ułatwia i zabezpiecza poruszanie się po dachu

- gąsiory ceramiczne - ich funkcjonalność polega na uszczelnianiu dachówki i ochronie przed nadmierną wilgocią

- dachówki wentylacyjne - te specjalne dachówki również wpływają na stopień wilogotności pomiesczeń, gdyż umożliwiają lepszy przepływ powietrza

- ceramiczne zwierzęta - nasza ostatnia propozycja skierowana jest do fanów ekstrawagancich rozwiązań. Jeżeli zwykły dach to dla Waszej artystycznej duszy za mało, poszukajcie ceramicznych sów albo kruków, które na nim zamontujecie.

Akcesoria do dachów to nie tylko zbiór zbędnych gadżetów, ale w większości to rozwiązania, które znacznie ułatwiają korzystanie z dachu oraz wpływają na komfort życia domowników. Ich oferta na rynku jest tak szeroka, że na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb, a przy tym niewpływającego negatywnie na spójny wygląd dachu.

Dodaj komentarz