Najlepsze sposoby na wykorzystanie małych przestrzeni w kuchni

Najlepsze sposoby na wykorzystanie małych przestrzeni w kuchni

Mała kuchnia brzmi jak problem - brak miejsca i możliwości poukładania wszystkiego w funkcjonalny sposób. Można jednak podejść do tego inaczej i zamiast problemu dojrzeć w niej wyzwanie. Jak sprawić, by nawet niewielkie przestrzenie wykorzystać do maksimum? Przedstawiamy kilka pomysłów, które warto wziąć pod uwagę.


Czy potrzebujesz tego wszystkiego?
Podstawowe pytanie, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć - czy rzeczywiście wszystko zostało odpowiednio przemyślane? Być może tak duża lodówka jest całkowicie zbędna, a kuchenka z dwoma palnikami w zupełności by wystarczyła? Niedopasowane meble dobitnie świadczą o tym, że meble do kuchni na wymiar sprawdziłyby się dużo lepiej? Jeśli widzisz, że "coś w tym jest", to znak, że warto przemyśleć zmianę na lepsze i postawić na minimalizm i funkcjonalność.


Narożniki - ukryte miejsca do wykorzystania
Narożniki to miejsca, które zwykle pozostają puste, a jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, to takie marnotrawstwo nie będzie tym, wobec czego można przejść obojętnie - wysuwane półki narożne dadzą dodatkowe miejsce oraz łatwy dostęp do ukrytych tam akcesoriów. Warto zainwestować w dopasowane do potrzeb meble i zwrócić się do profesjonalistów, którzy zaproponują rozwiązanie na miarę twojej kuchni, jak firma https://megandesign.pl/realizacje/kuchnia/, która specjalizuje się w tego typu projektach. Wykorzystanie każdego skrawka powierzchni pozwoli nawet z małego pomieszczenia zrobić warsztat profesjonalnego kucharza.


Przede wszystkim - dobre planowanie!
Nawet duża kuchnia wymaga odpowiedniego projektu. Wiedzą o tym tysiące internautów, dlatego wyszukiwarki internetowe pełne są wyników wyszukiwań takich haseł jak "kuchnia na zamówienie wrocław". Ta kwestia zyskuje na znaczeniu jeszcze bardziej, gdy powierzchnia, którą możemy wykorzystać, jest ograniczona, a potrzeby mamy duże.


Kilka dobrych rad
Planując projekt kuchni zakładający wykorzystanie małych przestrzeni, warto pamiętać o kilku zasadach:


jeśli to możliwe, szukaj wielofunkcyjnych rozwiązań
wykorzystuj nawet najmniejsze zakamarki
postaw na minimalizm


Pilnując tych wytycznych i decydując się na współpracę z profesjonalistami, którzy zadbają o odpowiedni projekt, masz praktycznie gwarancję powodzenia.
Mała kuchnia nie musi oznaczać kuchni niefunkcjonalnej. Nie trzeba wiele by była tak samo użyteczna, jak dużo większe pomieszczenia. Co więcej, jeśli dobrze ją zaplanujemy i zadbamy o wystrój, może okazać się bardzo przytulnym miejscem, które pozwoli odkryć domownikom nieznane im pasje kulinarne i pokłady gastronomicznej kreatywności.

Dodaj komentarz