Jak łóżka z pojemnikami pomagają oszczędzać miejsce w małych pomieszczeniach

Jak łóżka z pojemnikami pomagają oszczędzać miejsce w małych pomieszczeniach

Kiedy mamy do czynienia z małym pomieszczeniem, każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie i urządzenie takiej przestrzeni stanowi niemałe wyzwanie. Wybrane meble muszą nie tylko zdobić, ale też być bardzo funkcjonalne i pojemne, by pomieścić jak najwięcej naszych rzeczy. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na oszczędzanie miejsca w sypialni są łóżka z pojemnikami, szufladami bądź skrzyniami. Rozwiązanie to daje dodatkowe możliwości magazynowania różnych przedmiotów codziennego użytku, takich jak pościel, ubrania, koce, zabawki i wiele innych. Duża liczba szafek i półek optycznie zmniejsza pokój i może stwarzać wrażenie zagracenia, warto więc szukać innych rozwiązań, które dadzą dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Jak wybrać łóżko z pojemnikiem na pościel?

Najważniejszym aspektem jest określenie, jak wiele miejsca potrzebujemy, by schować wszystkie przedmioty, które tego wymagają. Musimy zastanowić się, co chcemy przechowywać pod łóżkiem i jak wiele przestrzeni tym zajmiemy. Zwykle łóżka z pojemnikami mają od dwóch do czterech szuflad lub pojemnik. Duży wybór drewnianych modnych i funkcjonalnych modeli właśnie ze skrzyniami można znaleźć na stronie https://arbora.com.pl/kategoria-produktu/lozka-drewniane-z-pojemnikiem/. Jeżeli chcemy wymienić wszystkie meble w sypialni, to w tym sklepie bez problemu dobierzemy pasujące do siebie zestawy włącznie z komodą i szafkami nocnymi.

Jeśli mamy do dyspozycji małą kubaturę, trzeba dokładnie wymierzyć pomieszczenie i wybrać meble, które zajmą jak najmniej miejsca, a jednocześnie dadzą dużo przestrzeni do przechowywania. Zadbanie o ten aspekt mocno ułatwi życie, bo w sypialni łatwiej będzie zachować ład i porządek. W przypadku małych pomieszczeń dobrze jest wybrać łóżko o minimalnych wymiarach, aby nie zajmować zbyt wiele miejsca. Projekty od firmy ARBORA idealnie wpasowują się w ten trend ze względu na zastosowanie pojemnika, do którego dostęp możliwy jest poprzez podnoszenie stelaży i materaca. Dzięki temu mieścimy się w obrysie łóżka. Przy wyborze łóżek z szufladami musimy liczyć się ze spora strata przestrzeni w pomieszczeniu podczas wysuwania szuflady. Istnieją również modele, które są wyższe niż standardowe, dzięki czemu skrzynia bądź szuflady są bardziej pojemne. Fajnym wyborem może się też okazać rozsuwana leżanka, gdzie drugą część wysuwa się jedynie na noc. Takie łóżka często wyposażone są w szuflady z powodzeniem mieszczące pościel czy inne przedmioty, których nie chcemy trzymać na wierzchu. Te rozwiązania są zwykle wykorzystywane w pokojach dziecięcych i mają wielu zwolenników. Warto postawić na przedmioty trwałe i dobrej jakości jak na przykład łóżko drewniane z pojemnikiem (np. z drewna bukowego).

Duży wybór łóżek z pojemnikiem na rynku

Obecnie w sklepach jest tak duży wybór wszelkiego rodzaju mebli i dodatków, że możemy puścić wodze fantazji i nie dość, że wybrać łóżko dające wiele możliwości przechowywania, to jeszcze wizualnie może być ono spełnieniem naszych marzeń. Ograniczeniem jest tylko budżet, ale i ta kwestia jest mocno elastyczna, bo widełki cenowe dla łóżek z szufladami są bardzo szerokie.

 

Dodaj komentarz