Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Na rynku istnieje urządzenie, które jest energooszczędne, nie potrzebuje skomplikowanej konserwacji oraz ma znikomy wpływ na środowisko. Oczywiście, że jest mowa o pompie ciepła, która może dostarczać zarówno ciepło, jak i chłód w lecie. Pompa cieplna pozyskują 75% energii cieplnej z atmosfery oraz 25% z energii elektrycznej.

Najtańsze oraz najczystsze pozyskanie energii cieplnej

Korzystanie z pompy ciepła jest nie tylko najtańszym sposobem pozyskania ciepła w dobie rosnących cen surowców opałowych, lecz jest najbardziej komfortowym sposobem ogrzewania budynków. Liczne zalety pompy ciepła wynikają z jej bezobsługowości oraz możliwości zastosowania w celu pozyskiwania ciepłej wody użytkowej. 

Energia elektryczna jest droga, a inwestycja w nowy system ogrzewania jest kosztowna. Jednakże, pompa ciepłownicza zaprojektowana jest z myślą o efektywności. Gwarantuję obniżenie ceny za ogrzewanie budynku oraz zwiększenie komfortu dla osób, które ogrzewały dom węglem, pelletem, gazem lub drewnem.

Bezkonkurencyjność

Kolejnym ważnym aspektem jest ekologiczność pompy ciepła. Nie emitują zanieczyszczeń do powietrza, nie wykorzystuję paliw kopalnych oraz ma nieskomplikowaną budowę, co ułatwia ich późniejszą utylizację. 

Sprawność pompy jest określana współczynnikiem wydajności tj. COP. Ten wskaźnik informuje nas, ile razy pompa ciepła generuję więcej energii, niż jej zużywa. Przykładowo pompa o współczynniku COP 4 wytwarza 4 razy więcej energii niż jej zużywa, czyli z jednego kW zużytej energii można uzyskać aż do 4 kW energii cieplnej. Oczywiście, możemy obniżyć rachunki za prąd, podłączając pompę do paneli fotowoltaicznych.

Zalety pomp ciepła

Są przyjazne dla środowiska. Stanowią wydajne źródło ciepła, pobierające ciepło z niewyczerpalnych źródeł: grunt, powietrze, woda. W ostatnich latach znacznie wzrosły ceny gazu oraz węgla, dzięki czemu pompy ciepła stają się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Długi okres eksploatacji, sięgający nawet do 25 lat. Bardzo dobre rozwiązanie w miejscach z dostępem do wody geotermalnej. Możliwość działania w niskich temperaturach, nawet do -25 stopni Celsjusza. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła, mogą zarówno ogrzewać oraz chłodzić dom.

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Jeśli chcemy dowiedzieć się, ile prądu zużywa pompa ciepła, potrzebujemy danych interesującej nas pompy. Jest to ważne, bo każdy produkt ma swoje unikatowe cechy. Pompy ciepła DAIKIN osiągają COP do 5, co gwarantuje znaczące oszczędności przy zużyciu energii elektrycznej.

Dodaj komentarz