Narzuć własny styl w sypialni, czyli narzuty na łóżko w roli głównej

Narzuć własny styl w sypialni, czyli narzuty na łóżko w roli głównej

Narzuta na łóżko, to bardzo wdzięczny element wystroju wnętrza. Zajmuje stosunkowo dużą powierzchnię i łatwo, za jej pomocą, zmienić charakter pomieszczenia. Wybierając narzutę, możemy pozwolić sobie na chwilę szaleństwa estetycznego. Łatwo ją zmienić lub skomponować z innymi elementami aranżacji wnętrza. 

Jeśli lubisz zabawę wystrojem wnętrza, a trochę boisz się źle wydanych pieniędzy, to zacznij od narzuty! W zaciszu własnej sypialni sprawdzisz, jak łatwo, można bawić się kompozycją.

ZOSTAŃ PROJEKTANTEM WE WŁASNEJ SYPIALNII

Wykorzystując narzutę można całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Skomponujesz ją z zasłonami, wazonem, czy bibelotem znalezionym na pchlim targu. Zrób raz inaczej! Nie próbuj dobierać narzuty do pomieszczenia, to pomieszczenie dostosuj do narzuty!

Pokieruj się jakimś miłym odruchem, nastrojem, chwilą, nawet kaprysem. Pomyśl o tym jak samemu sobie sprawić przyjemność. Później zacznij wybierać narzutę na łóżko. Tak zacznie się twoja przygoda z kompozycją, kolorem i mieszaniem estetyk. W projektowaniu własnego domu dobrze jest kierować się instynktem i własnym gustem ale kilka wskazówek sprawi, że w urządzonych przez nas  pomieszczeniach wszyscy będą czuli się dobrze.

Nie jest prawdą, że narzuty beżowe, czy narzuty kremowe będą pasowały do wszystkiego.  Warto pamiętać, że we wnętrzarstwie w sukurs przyjdzie nam fizyka i matematyka. Że kolory ciepłe należy łączyć z ciepłymi, a zimne z zimnymi. Symetria będzie budziła poczucie harmonii, a jeden asymetryczny element będzie drażnił niczym zajawka do reklamy. 

Dlatego nie można zakładać, że narzuty beżowe będą pasowały do drewna, a narzuty grafitowe skomponują się z kamieniem. Wszystko zależy od temperatury koloru. Ciepłe grafity mogą świetnie pasować do ciepłych odcieni drewna meblowego. W kolorystyce odwołujemy się do Koła Newtona, znanego z lekcji fizyki. 

ZAGADKI STYLU

Jeśli lubimy styl kolonialnych lub chociażby rustykalny, nie mówiąc już o Art Deco, raczej nie wykorzystamy oryginalnych stylowych narzut. Wtedy warto pamiętać, że imitacja zawsze pozostanie imitacją i wymaga dużej wprawy, by nie zamieniła się w kicz. Dlatego, jeśli posiadasz w sypialni piękne ciężkie meble kolonialne, pamiętaj, że to one nadadzą styl pomieszczeniu. Nie warto wtedy, silić się na odwzorowanie stylowych narzut, czy firan. Lepiej użyć prostych tkanin, które nie będą niczego udawać, a raczej podkreślą charakter, który już jest nadany przez meble. Ciekawy, uniwersalny wybór narzut znajdziemy w sklepie indelo.pl gdzie oprócz szerokiej gamy kolorów, znajdziemy także narzuty o różnej fakturze - https://www.indelo.pl/narzuty-na-lozko-cat-453

Faktura, czy rodzaj materiału z którego wykonana jest narzuta, to kolejny aspekt kompozycji wnętrzarskich. Welurowe narzuty będą dobrze współgrały z antykami.
Nie bójmy się eksperymentować. Najlepszą inspiracją, jest nasza własna wyobraźnia.

Dodaj komentarz