Jakie produkty na szkodniki warto wybrać?

  • Ogród
  • 1 lipca 2022
  • Przez DZ
  • 596
  • 0
Jakie produkty na szkodniki warto wybrać?

Uprawy warzyw, roślin ozdobnych i sadów mogą być zdrowe i obfite, ale pod jednym warunkiem. Należy kompleksowo zadbać o ochronę ich przed różnego rodzaju szkodnikami. Stonki, mszyce, mączliki szklarniowe, gąsienice i inne pasożytnicze owady to przyczyny wielu poważnych chorób roślin. Powodują one zahamowania wzrostu, więdniecie liści, gnicie korzeni, a nawet obumieranie. Szkodniki roślin to poważny problem z którym należy zdecydowanie walczyć dlatego właściciele sadów i ogrodów warzywnych powinni zaopatrzyć się w skuteczne antidotum. 

 Produkty na szkodniki - skuteczna ochrona roślin przed chorobami

 Preparaty owadobójcze to najlepszy sposób na efektywne i szybkie pozbycie się pasożytniczych owadów, takich jak kwieciaki, skoczki, przędziorki, stonka ziemniaczana, mszyce i wiele innych. Nowoczesne środki na szkodniki roślin działają szybko i skutecznie, znacznie ograniczając rozprzestrzenianie się owadów pasożytniczych. Ich działanie jest długofalowe, co oznacza, że wystarczy jedna aplikacja nawet raz na 60 dni. Wiele produktów na szkodniki działa kompleksowo. Zwalczają nie tylko owady pasożytnicze, ale i poważne choroby grzybowe, takie jak szara pleśń, rdza czy mączniak prawdziwy.

Jakie warto wybrać produkty na szkodniki?

 Dla każdego sadownika i właściciela ogrodu priorytetem powinny być niezawodne środki na zwalczanie szkodników. Do takich niewątpliwie zaliczyć można preparat Deltam. Zawiera on deltametrynę, która należy do jednych z najszybciej działających substancji owadobójczych. Działa już po 15 minutach, a pełen efekt bójczy widoczny jest po 1 godzinie. Znakomicie chroni przed szkodnikami warzywa, jabłonie, truskawki i warzywa ozdobne. Godnym polecenia jest Limocide z olejkiem pomarańczowym. To preparat zwalczający zarówno min. mszyce, miodówki, skoczki, mączliki, jak i różne choroby grzybowe.

 Jakie środki jeszcze warto polecić?

 Bardzo dobrym produktem jest Sanium AL. Preparat ten zawiera w swoim składzie nową substancję czynną - flupiradifuron, która na poziomie receptorów odróżnia szkodliwe owady od pożytecznych. Znakomicie chroni rośliny ozdobne, sadownicze i warzywa przed mszycami, skoczkami, mączlikami szklarniowymi, czerwcami i misecznikami tujowca. Do ochrony róż i roślin ozdobnych idealnym wyborem będzie Multirose. To środek, który zawiera dwie substancje aktywne. Dzięki nim zwalcza szybko owady pasożytnicze i zapewnia ochronę przed chorobami grzybowymi. 
 Wszystkie te produkty na szkodniki są bardzo skuteczne, a przy tym wydajne i bezpieczne w użytkowaniu. Możesz je kupić w sklepie Protect Garden.

Dodaj komentarz