Fenomen oświetlenia Led - dlaczego jest coraz bardziej popularne?

Fenomen oświetlenia Led - dlaczego jest coraz bardziej popularne?

Oświetlenie ledowe staje się coraz bardziej popularne. Jakie czynniki wpływają na zwiększony popyt? Co zachęca ludzi do zmiany oświetlenia z tradycyjnego na nowoczesne? Zachęcam do lektury poniższego tekstu!

Czym jest oświetlenie LED?

Led to nic innego jak dioda elektroluminescencyjna. Zbudowana jest z dwóch warstw półprzewodników. W momencie gdy energia elektryczna dociera do półprzewodników wytwarzane jest światło. Żarówka LED różni się od tradycyjnej zdecydowanie mniejszym zużyciem prądu. Żarówka taka o mocy 10 W wydziela tyle światła co tradycyjna żarówka o mocy 75 W. Zatem oszczędność jest znaczna. Również żywotność jest dość długa. Producent oświetlenia LED gwarantuje około 30 000 godzin świecenia.

Żarówki LED w domu? nie tylko...

Producenci oświetlenia LED tworzą oświetlenie do domu lecz nie tylko. Coraz częściej oświetlenie uliczne bazuje na diodach LED. Jest to niewątpliwie ekonomiczne rozwiązanie dla budżetów gmin. Początkowy koszt wymiany może być spory ale oszczędności zwracają się bardzo szybko. Również oświetlenia świąteczne czy dekoracyjne w gminach czy parkach rozrywki są wykonane ze światełek LED.

Domowe rozwiązania LED

Producenci oświetlenia LED prześcigają się w pomysłach wykorzystania i rodzajach ledów. Już nie tylko żarówki o różnych kształtach są dostępne dla klientów. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz żarówek emitujących kolorowe światło a także takich które zmieniają kolory. Obecnie technologia pozwala na produkowanie żarówek LED z nasłuchem. Co prawda ten rodzaj oświetlenia budzi wątpliwości etyczne w związku z ich używaniem ale są one dostępne dla klientów. Można je wykorzystać na przykład w pokoiku dziecięcym i nasłuchiwać czy dziecko nie płacze podczas drzemki.

Oczywiście te kolorowe czy te z nasłuchem można kupić w zestawie z pilotem. Jeśli jednak to nie jest dobre rozwiązanie dla kogoś to może zaopatrzyć się w żarówkę sterowaną aplikacją w telefonie. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że możemy z niego korzystać również poza domem. Zapomnieliśmy zgasić światło w kuchni? OK, mając aplikację nie musimy się podnosić z łóżka. wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji i gotowe! Czy to nie jest wygodne?

Producenci oświetlenia LED zadbali również o to, żeby salon czy kuchnia był nowocześnie oświetlony. Na rynku jest bardzo duży wybór taśm ledowych. Można je instalować pod szafkami kuchennymi, również doświetlić można meble w środku. Dodaje to uroku zarówno witrynom czy zwyczajnie ułatwia znalezienie ubrań w szafie. Taśmy i profile LED mają zastosowanie również w przypadku sufitów podwieszanych, karniszy ale również listew przypodłogowych. Dają one delikatne, rozproszone światło sprawiając, że pomieszczenie staje się przytulne. W przypadku oświetlenia w listwach przypodłogowych wskazują one drogę w ciemności. Na przykład w nocy nie potrzeba świecić światła w drodze do łazienki. Taśmy z czujnikiem ruchu same zaświecają się.

Czym jeszcze zaskoczą nas producenci oświetlenia LED?

Z pewnością jeszcze wiele są w stanie wymyślić by ułatwić i umilić nam życie. A klienci coraz chętniej korzystają z możliwości oferowanych przez producentów.

Dodaj komentarz